Ciasto z 3 składników

Ciasto z 3 składników to deser, który nie wymaga miksowania i pieczenia, a składniki przeważnie mam w domu, więc nie muszę specjalnie biegać do sklepu😎 Wystarczy rozpuścić galaretki, dodać jogurt i przełożyć herbatnikami. To ciasto bez pieczenia, które robi się bardzo małym nakładem pracy. Deser nie jest za słodki, więc wszyscy chętnie sięgają po kolejny kawałek. Jeżeli lubicie tego typu szybkie desery to koniecznie wypróbujcie ten przepis. Polecam Wam też inne ciasta bez pieczenia, którymi zaskoczycie gości Wiosenny śmietanowiec, Rajski ptak, czy ciasto Gumiś


Wymiary formy: 24x24 cm
Składniki:
  • 900 g jogurtu naturalnego skyr
  • 4 galaretki (2 wiśniowe, 2 cytrynowe)
  • około 200 g herbatników maślanych (36 sztuk)


Deser przygotowałam w formie o wymiarach 24x24 cm. Do ciasta użyłam galaretki w 2 smakach: wiśniowym i cytrynowym, ale możecie użyć galaretki o innych smakach. Do przygotowania użyłam jogurtów naturalnych typu islandzkiego, ponieważ są gęste i znakomicie się tutaj sprawdzają.


Przygotowanie:

Galaretki wiśniowe rozpuszczamy w 400 ml wrzątku i odstawiamy do wystygnięcia. Do miski dajemy 450 g jogurtu i zimną galaretkę. Całość mieszamy trzepaczka do połączenia. Masę wstawiamy na kilka minut do lodówki, aby zaczęła tężeć. W tym czasie blaszkę wykładamy folią spożywczą lub papierem do pieczenia i na dnie układamy warstwę herbatników. Następnie wylewamy tężejącą masę wiśniową i wstawiamy do lodówki do stężenia.


W międzyczasie galaretki cytrynowe rozpuszczamy w 400 ml wrzątku i odstawiamy do wystygnięcia. W misce mieszamy 450 g jogurtu naturalnego z zimną galaretką. Masę wstawiamy na kilka minut do lodówki, aby zaczęła tężeć. Na zastygniętą masę wiśniową wylewamy masę cytrynową. Na tężejącej masie cytrynowej układamy herbatniki.


Ciasto wstawiamy do lodówki do całkowitego stężenia na kilka godzin.


Zapraszam do obejrzenia filmiku z przepisem krok po kroku

Smacznego!


Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!