Malibu - niezawodny przepis na domowy likier kokosowy

Malibu to niezawodny likier, który sprawdza się na każdej imprezce. Jest delikatny, kremowy i kokosowy, idealny dla wielbicieli słodkich trunków. Kiedy wyciągnęłam likier na spotkaniu ze znajomymi znikł bardzo szybko. Na pewno jeszcze nie raz go zrobię


Ilość: około 1200 ml
Składniki:
  • 200 g wiórków kokosowych
  • 500 ml wódki 40%
  • puszka mleka skondensowanego słodzonego (530 g)
  • opakowanie mleka skondensowanego niesłodzonego (500 g)


Z podanych składników wyszło mi około 1200 ml likieru. Ilość gotowego likieru, zależy do tego ile uda Wam się wycisnąć alkoholu z wiórków kokosowych. Ja uzyskałam około 350 ml. Jeżeli nie macie wódki możecie zamienić ją na spirytus (300 ml) i wodę (200 ml). Nam jednak likier bardziej smakuje z wódką. Gotowy likier można przechowywać do miesiąca czasu w lodówce - dłużej nigdy u nas nie przetrwał. Wiórek kokosowych nie wyrzucamy, wystarczy je włożyć do słoika i przechowywać w lodówce, są z alkoholem więc się nie zepsują. Można je wykorzystać do ciast i ciasteczek. Jeżeli dodamy do nich odrobinę cukru będą super posypka do lodów i deserów dla dorosłych.


Przygotowanie:

W dużym słoiku wiórki zalewamy wódką. Zamykamy i odstawiamy na minimum 10 dni. Staramy się każdego dnia potrząsać zawartością słoika. Wiórki wypiją praktycznie cały alkohol. Po tym czasie partiami wiórki porządnie odciskami nad gęstym sitem. Można wykorzystać gazę lub pieluchę tetrową. Uzyskałam około 350 ml kokosowej wódki. Oba mleka skondensowane mieszamy z uzyskanym alkoholem. Najlepiej wlewać alkohol do mleka, wtedy nie będzie obawy, że likier się zważy.


Likier rozlewamy do butelek. Trunek jest gotowy do picia od razu po zrobieniu, najlepiej smakuje schłodzony. Przechowujemy w lodówce. Przed podaniem butelką z likierem należy potrząsnąć. Pamiętajmy likier to trunek tylko dla dorosłych!


Zapraszam do obejrzenia filmiku z przepisem krok po kroku

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!