Likier Kukułka - najlepszy ekspresowy, domowy alkohol

W ostatnim czasie likier kukułkowy jest naszym numerem 1 wśród słodkich alkoholi. Robiłam wiele likierów, ale ten jest zdecydowanie najlepszy. Likier z kukułek znakomicie sprawdza się na babskie wieczory i spotkania ze znajomymi. Robi się go 
błyskawiczne i można pić go od razu po przygotowaniu. Kto lubi słodkie trunki alkoholowe i jeszcze nie próbował likieru z kukułek, musi to koniecznie nadrobić


Ilość: około 750 ml
Składniki:
  • 300 g cukierków kukułka
  • 500 ml mleka niesłodzonego skondensowanego
  • 250 ml wódki


Z podanych składników wyszło około 750 ml likieru. Ilość dodanego alkoholu zależy od preferencji smakowych. Musicie określić sami jak bardzo alkoholowy wolicie trunek. Najlepiej wlewając alkohol próbować czy taka ilość wam odpowiada. Dla nas podana ilość alkoholu jest odpowiednia.


Przygotowanie:

Do garnka wkładamy cukierki i wlewamy mleko skondensowane. Podgrzewając mieszamy składniki, aż do rozpuszczenia cukierków. Następnie odstawiamy do wystudzenia.


Po wystudzeniu mieszając wlewamy wódkę. Alkohol rozlewamy do butelek. Likier po zrobieniu od razu nadaje się do picia. Gotowy likier przechowujemy w lodówce. Przed podaniem butelką z likierem należy potrząsnąć. Pamiętajmy likier to trunek tylko dla dorosłych!


Zapraszam do obejrzenia filmiku z przepisem krok po kroku

Smacznego!

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!