Ogórki po królewsku

Przepis na ogórki po królewsku znalazłam dawno temu w zeszycie Mamy. Ogórki są tak smaczne, że znikają jeszcze przed zimą, dlatego zawsze robię ich dużą porcję

Ilość: 5 słoików (500 ml)

Składniki:

  • 2 kg ogórków gruntowych
  • 2 łyżki soli
  • 2 szklanki wody
  • 1 szklanka octu 10%
  • 2 szklanki cukru
  • 1 duża łyżka miodu
  • 10 ząbków czosnku
  • 5 gałązek kopru z kwiatem
  • 5 łyżeczek gorczycy



Przygotowanie:

Ogórki myjemy, obieramy i kroimy w plasterki. Zasypujemy solą, mieszamy i odstawiamy na około 1 godz., aby puściły sok. Po tym czasie ogórki odsączmy z powstałego soku. Do każdego słoika wkładamy gałązkę kopru, luźno układamy ogórki, dodajemy po dwa przekrojone ząbki czosnku i wsypujemy po łyżeczce gorczycy.



Wodę, ocet, cukier i miód gotujemy. Ciepłą zalewą zalewamy ogórki, zakręcamy słoiki i pasteryzujemy około 3 - 5 min.

Smacznego!


Spodobał Ci się ten przepis?
Nie przegap kolejnych – dołącz do
500 000 fanów Obżarciucha!
👍 Obserwuj na Facebooku

Oceń przepis ⭐

Ocena: 0 ⭐ ( 0 głosów )

25 komentarzy:

  1. Jesli jest 5 sloików i 10 łyżeczek gorczycy, to co zrobić z pozostałymi 5-cioma łyżeczkami nasion, skoro do każdego słoika należy dać 1 łyżeczkę? Proporcje napewno są ok?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak dajemy po łyżeczce gorczycy, już błąd jest poprawiony. Dzięki za uwagę :)

      Usuń
    2. Przeczytaj dokładnie, a później się czepiaj

      Usuń
  2. Wypróbuję ten przepis.Ciekawie wygląda.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wyglądają bardzo apetycznie

    OdpowiedzUsuń
  4. Pewnie pyszne bo Królewskie.milego

    OdpowiedzUsuń
  5. Aż 2 szklanki cukru??

    OdpowiedzUsuń
  6. Robię podobna sałatkę. Połączenie miodu z octem jest w tym przypadku bezbłędne.

    OdpowiedzUsuń
  7. oropnie slodkie...wrecz ulepek...cukrzykom nie polecam...

    OdpowiedzUsuń
  8. "okropnie slodkie" mialo byc...oczywiscie zrobilam...moze gosciom zasmakuje...

    OdpowiedzUsuń
  9. Mam podobny przepis tylko jeszcze dodaję chrzan,a w zalewie mam 1 szklanką cukru

    OdpowiedzUsuń
  10. a czy muszą stac w chłodnym miejscu ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, może być w temperaturze pokojowej, aby nie na słońcu

      Usuń
  11. Odpowiedzi
    1. Ja daję wielokwiatowy, ale można dać ulubiony

      Usuń
  12. Czy brak gorczycy mocno wpłynie na efekt końcowy

    OdpowiedzUsuń
  13. Na pewno 2 szk cukru ? Chyba pomylka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to dla takich, którzy dają 3 łyżeczki cukru do szklanki herbaty, znam takich ;)

      Usuń
  14. Miód w gorącej wodzie traci swoje właściwości

    OdpowiedzUsuń